SBL DAM FINAALID - SBBK VS LULEÅ 2:5

veebileht

See, mida paljud inimesed on kutsunud "unistuste finaaliks", on siin. SBL Dam'i kaks kõige staariderohkemat meeskonda seisavad vastamisi best-of-fifty finaalseerias ja kuigi Luleå domineeris kohtumistes nii põhihooajal kui ka Rootsi karikasarjas, on SBBK-l ikkagi suurepärane koosseis. Nende algviisik oli viimati veebruaris Rootsi rahvusmeeskonna koosseisus, kus Elin ja Frida Eldebrink juhtisid koduhooaega. Koos lapsepõlvesõbra Louice Halvarssoni ja SBBK toote Ellen Åströmiga arvasite ilmselt, et see ongi tuumik, eks? Lisage juurde endine MVP ja supersensatsioon Klara Lundquist ja asi ongi selge. See on tiitel garanteeritud.

See on iga teine hooaeg, välja arvatud see hooaeg. See Luleå meeskond ei ole mitte ainult täis, vaid nad tahavad ka kätte maksta. Pärast suurepärast domineerivat hooaega eelmisel aastal langesid nad finaalis 3:1 alavõitjale Norrköping Dolphinsile ja see tundus suurima ärritusena pärast seda, kui Cavs võitis 2016. aastal Warriorsi. Meeskonna kapteni ja Solesquadi liikme Ellen Nyström ja aasta kaitsemängija Josefine Vesterbergi juhtimisel läbis Luleå põhihooaja, kaotades vaid avamängu. Ja kui SBBK jäi poolfinaalis samadele Delfiinidele 2:1 alla, arvasid mõned, et 602-st tuleb järjekordne äraminek. Kuid SBBK ründas tagasi ja võitis kaks väljalangemismängu ning siin me nüüd oleme.

Esimeses mängus Luleås avas kodumeeskond tugevalt ja läks varakult 16 punktiga juhtima ning tundus, et kahe meeskonna vahel tuleb järjekordne lahing, kuid SBBK võitles tagasi ja vähendas vaheajaks eduseisu vaid 2 punktile. Ja teisel poolajal muutus mäng füüsiliseks ja aeglases tempos mänguks, kus SBBK on parem meeskond. Luleå tahab joosta ja mängida kiiresti, nende tagala on kiirem ja neil on paremad viskajad. Aga Twins'i juhitavus ja muidugi Klara uskumatu mäng võitsid mängu SBBK-le, sest nad läksid 1:0 juhtima.

Mul on olnud au töötada koos Klaraga paar hooaega ja alates sellest, kui ta oli ehk 14-15-aastane, oli ta Rootsi naiskorvpalli kõne all. Kõik teadsid, et temast saab suurmees. Kuigi ma olen temast kuulnud, on ta mulle alati muljet avaldanud, tema kiirus ja võime luua ja puhuda kõigist mööda on mulle üle jõu käiv. Ühel hooajal, kui ma töötasin SBBK-ga ja nad mängisid Eurocupis, kohtusid nad Spartak Moskvaga, oli ta parim mängija platsil. Isegi kui SBBK kaotas mängu suure vahega, ei jäänud keegi tema ette. Ja sel aastal on ta parem ja tugevam. Ühel korral sõitis ta korvi poole ja võttis kontakti vastu ning ei liikunud. Aga kaitsja liikus minu kaamera vaateväljast väga kiiresti välja. See on see, mis tänavu silma paistab, ta on kuradima tugev. Mul on hea meel, et ta on jälle terve ja mängib jälle kõrgel tasemel.

Kuna seeria nihkus 1-1-1-1-1 formaadiga 2. mänguks Södertäljesse, siis sõitsime eile koos pojaga Södertäljesse. See oli aasta esimene tõeliselt soe päev ja finaalmängule sõitmine tundus hea. Kui me jõudsime areenile, oli meeleolu rahulik. Elin ja Frida pildistasid koos endise SBL-legendi Toni Bizacaga, kes on nüüd osa treeneri staabist, mis tegi mulle rõõmu. Toni on 5x meister ja 2x MVP. SBL-is, kuid ta tegi rohkem lärmi ka teistes liigades, kuid ta oli nii suur osa sellest, mis SBBK oli, nii et on tore näha, et ta ikka veel töötab klubi ja selle mängijatega.

Kui Luleå riietusruumist välja tuli, tuli Ellen ja kui ta naeratas ja kallistas meid nagu ainult Ellen, siis vastasin: "Oh, sa oled nii rahulik? See saab olema üks selline mäng, hm?" Ja ta noogutas ja ütles "jah, see saab olema lõbus. Me oleme kindlasti lõdvestunud." Ja ta ei valetanud. Nad tulid agressiivselt välja ja läksid varakult juhtima ning kunagi ei tundunud, et see oleks nii lähedal, kui see mõnikord oli. Istusin Solegend/Solecoach ja endise Luleå kapteni Chioma Nnamakaga iga veerandi vahel ja ta ütles sama asja, et see ei olnud tihe ja isegi kui poolajal oli see vaid 4 punkti, tuli Luleå kolmandal veerandil välja ja domineeris kogu veerandi. Nad võitsid kolmanda 22 punktiga, 31-9. Lisasid veel 12 punkti neljandas ja 38-punktiline võit viis seeria 1:1 viiki.

Enamiku hooaja jooksul Luleåt telekast vaadates on Fanny Wadling mulle väga muljet avaldanud. Ta on olnud suurepärane noormängija ja oli suurepärane U20 koondises, seda teadsin, aga et teda elus näha ja palli kergelt visata, siis olen üllatunud, et tal pole veel suuremat rolli. Ma olen alati vasakukäelise viskaja poolt, võib-olla sellepärast, et olen Chris Mullini peal üles kasvanud, aga see olen lihtsalt mina. Ta mängib uhkusega ja ei karda lasta, see on kindel. Võib-olla on see tema seeria, sest fookuses on MVP esireket Bria Goss ja eelmise aasta MVP Brooke McCarty Williams. Texasest pärit ja endine WNBA mängija mängis teises mängus palju paremini, kuid ta ei ole ikka veel sellel tasemel, mida ma arvasin pärast eelmise aasta finaali, kui Norrköping pani kogu oma kaitseskeemi tema mängu ära võtma.

Aga kõige suurem küsimus, mis mul on, on see, miks Allis Nyström finaalis platsile ei pääse. Ta ei ole tavaline rotatsioonimängija pingilt, ta on 7x meister ja ta on aastaid olnud oma kodulinna võtmemängija. Eile mängis ta vaid 12 minutit ja boxscores ütleb 9 punkti ja 8 lauapalli +/- 18.

Teisipäeval on 3. mäng Luleås, loodan, et Allis teeb hea mängu ja kes selle võidab, on järgmisel reedel kindlasti juhtimas.