PIERWSZA PIĄTKA - NAJLEPSZE WYSTĘPY W MECZACH ŚWIĄTECZNYCH

Odkąd zakochałem się w koszykówce, Boże Narodzenie zawsze było związane z NBA. To wtedy dostałem nową koszulkę NBA lub nowe podeszwy, a w 1994 roku dostałem dwie paczki jednej z najlepszych serii kart wszechczasów, Fleer Ultra 1994-95. W jednej z nich wyciągnąłem Shaqa "Króla strzelców" i poczułem się, jakbym rządził światem. Ale najlepszą częścią, odkąd uruchomili NBA League Pass, jest Boże Narodzenie, ponieważ zaczynają mecze o 18:00 w Szwecji. Każdego roku muszę oglądać, jak moi Knicks przegrywają z 76ers lub Celtics, ale kiedy na zachodnim wybrzeżu wybija południe, zawsze jest jeden lub dwa naprawdę dobre mecze. W tym roku kibicuję Luce, aby miał wielki mecz. Nawet pomimo jego 50 punktów przeciwko Rockets, nauczyłem się nigdy nie stawiać przeciwko Luce.

Kiedy czekałem na rozpoczęcie meczu Knicks, zacząłem zastanawiać się, kto miał najlepsze występy w Boże Narodzenie. Oto moja początkowa piątka najlepszych występów w Boże Narodzenie.

5. LeBron James 2010

Lakers byli broniącymi tytułu mistrzami, a Miami Heat rozpoczęli swój pierwszy sezon z Wielką Trójką poniżej oczekiwań, z rekordem bliskim .500, zanim rozpoczęli 12-meczową passę zwycięstw tuż przed przegraną z Mavs. To miało być spotkanie Kobe vs LeBron, ale okazało się, że to LeBron pokazał na co go stać, notując triple double 27-11-10. Kobe zakończył mecz z 17-6-7 przy 6/16 z gry. Dwa lata później doszło do niesławnej "katastrofy piankowego palca" w Staples Center....

4. Kobe Bryant 2004

Po tym jak Shaq został sprzedany do Heat, NBA ogłosiła terminarz, a najbardziej oczekiwanym meczem całego sezonu był z pewnością powrót Shaqa do domu. Mecz zakończył się dogrywką, w której Heat wygrali 104-102. Shaq miał solidne 24-11, podczas gdy fenomen drugiego roku Dwyane Wade miał 29-10, ale gwiazdą wieczoru był Kobe Bean Bryant. Miał 42 punkty, trafił 5 trójek (w czasach, gdy 5 trójek trafiało się na pierwsze strony gazet...) i miał 13/13 z linii rzutów wolnych. Nie było już debaty na temat tego, czyja to była drużyna.

3. Rasheed Wallace 2000

To nie jest gorąca opinia. Jest to po prostu bardzo stronnicze podejście, ponieważ Sheed jest jednym z moich ulubionych graczy wszech czasów, ale jest w tym trochę prawdy. Pamiętacie, jak Lakers szturmem wygrali Finały Konferencji Zachodniej w 2000 roku, przegrywając 15 punktami w czwartej kwarcie? To był mecz deklaracji Blazers na scenie krajowej, aby udowodnić, że nadal są drużyną, na którą można liczyć. Czy wiesz jak dobry musisz być, żeby pokonać Lakers, kiedy Shaq i Kobe rzucają razem 61 punktów, a Rick Fox rzuca 22 punkty? Cóż, Blazers wygrali 109-104 dzięki Rasheedowi Wallace'owi, który zdobył 33 punkty i zebrał 8 desek. Na marginesie: Shawn Kemp rzucił 12 i 5 punktów z ławki. Wyobraźcie sobie, gdyby był w formie...

2. Michael Jordan 1992

Na początku i w połowie lat 90-tych Bulls byli mniej więcej zawsze faworytami pojedynków. Ale w sezonie 1992-93 Knicks wyglądali na naprawdę silnych po przegranej z Bulls w półfinale Konferencji Wschodniej w 7 meczach, kończąc sezon jako numer 1 na Wschodzie z rekordem 60-22. Tak więc, po objęciu 10-punktowego prowadzenia w pierwszej kwarcie, wyglądało na to, że był to mecz deklaracji Pata Rileya. I wtedy stało się to, co zwykle działo się w latach 90-tych. MJ przejął kontrolę, zdobywając 42 punkty, a Bulls wygrali z typowym wynikiem dla Konferencji Wschodniej, 89-77.

1. Bernard King

Jako fan Knicks, jest to jedna z rzeczy, które po prostu trzeba wiedzieć. Wiemy o Willisie Reedzie kulejącym z tunelu na rozgrzewkę i zdobywającym 4 punkty w 1970 roku, wiemy o 4-punktowym zagraniu LJ'a, wsadzie Starksa na Jordan (tak, jest w kadrze.) i o tym, że Bernard King rzucił 60 punktów w Boże Narodzenie w 1984 roku. Że Nets wygrali ten mecz 120-114 w Madison Square Garden. Tę część zazwyczaj pomijamy.