FINALE NBA - 4. DEL

Se spomnite, kako je pred nekaj tedni razprava o najkoristnejšem igralcu (MVP) bila naklonjena Embiidu? Mislim, da se lahko vsi strinjamo, da to ni več razprava. To, kar zdaj počne Jokić, ni pravično. Ni tako dominanten, kot je bil Shaq v začetku leta 2000, vendar je temu nekoliko blizu. Vendar na povsem drugačen način. Trenutno se samo igra z igro. Tako bi ga opisal.

In če še niste videli tretje tekme, ste to verjetno ugotovili že po mojem uvodu. Denver je zmagal, Jokić pa je prikazal zgodovinsko predstavo. Vendar ni bil samo on. Jamal Murray. Chris Braun. In nekaj vodstva Jeffa Greena. Ja, Jeffa Greena. Na klopi je sedel in svoji ekipi govoril, naj se ne igra samo zato, ker so sredi četrte četrtine vodili. Morda se to ne bo pokazalo v rezultatih, vendar je s svojim vodenjem vplival na celotno serijo. Toda, človek, ta Jamal Murray. Je prekleto dober igralec. To je bil en sam met, pri katerem je zapeljal do koša in končal tako visoko na steklu, kot se le da, ne da bi zadel met nad njim, in je padel. Vidi se, da je njegova samozavest trenutno nad večino.

Jokić in Murray sta dosegla trojni dvojček s 30 točkami in postala prvi par soigralcev, ki je na isti finalni tekmi dosegel trojni dvojček. Jokić pa je postal prvi igralec s trojnim dvojčkom 30-20. Skupni človek. Ko dosežeš številko, ki je ni nikoli dosegel niti Wilt, veš, da počneš nekaj drugačnega.

In novinec iz Kansasa, ki prihaja po naslovu NCAA leta 2022 in 4,7 točke na tekmo v rednem delu sezone, je na tretji tekmi v samo 19 minutah dosegel 15 točk z metom 7-8. Všeč so mi bili Jokićevi citati po tekmi, da je bil Braun ključ do zmage. Predstavljajte si, kako se je 22-letnik počutil po tej komplimentu

No, nocoj je čas za četrto tekmo in to je ključna tekma za Jimmyja Butlerja in njegove Heat, da ubranijo domače igrišče in izenačijo serijo na 2:2, ali pa se lahko mos definitivno konča s peto tekmo v Denverju.

Mislite, da Butler danes ne bo nastopil? Mislim, da je že tam.