MÝCH PĚT NEJLEPŠÍCH ZÁPASŮ - SEDMÝ ZÁPAS

Dnes večer přichází čas na to nejlepší, co v NBA máme, na sedmý zápas. Je jen málo věcí, které mě baví víc než ony, protože pro oba týmy je to "do or die" a záleží na každém držení míče. Když už všichni počítali s tím, že Celtics vypadnou, vyhráli tři zápasy v řadě a vynutili si sedmý zápas. Doma. Dnes večer se může psát historie. Zde je seznam mých nejoblíbenějších sedmých zápasů, které jsem viděl. Ne ty nejlepší, ale mé oblíbené.

5. 2000 WCF Blazers-Lakers

Jeden z nejkultovnějších zápasů vůbec. Všichni jsme viděli hru, ve které Kobe projede kolem Pippena a hodí lob Shaqovi poté, co ve 4. čtvrtině prohrával o 15 bodů. Tato série navždy změnila NBA. Kdyby se Blazers udrželi a vyhráli, není možné, aby nevyhráli finále proti Pacers. Ten tým Portlandu byl nabitý. A to schéma s dvojím týmem, kdy nechali Briana Shawa, byl ten nejhorší nápad, jaký mohli mít, protože na začátku čtvrté čtvrtiny vypustil několik trojek. Kdyby Lakers v sedmém zápase doma odskočili, nejspíš by se jim po čtyřech letech bez Shaqa a Kobeho rozpadl tým.

4. 1998 ECF Pacers - Bulls

Všichni jsme viděli Poslední tanec a to, jak Pacers jako jeden ze dvou týmů vyřadili Bulls vedené Jordan v sedmém zápase. A byli opravdu blízko k tomu, aby je porazili a ukončili Jordanovo tažení prohrou ve finále konference místo toho, aby o dva týdny později dosáhli skvělého finálového vítězství proti Jazz. A nebýt Toniho Kukoče, nejspíš by to bylo právě tak. Kukoc měl 14 bodů ve třetí čtvrtině a nakonec s 21 body z lavičky přispěl k výhře 88:83 a postupu do třetího finále v řadě.

3. finále NBA 2013 Spurs-Heat

Poté, co Ray Allen dal tu šílenou trojku, aby si vynutil prodloužení, a pak vyhrál šestý zápas poté, co už ochranka začala vytahovat provazy, aby uzavřela palubovku, jsem si nedokázal představit, že by Spurs prohráli sedmý zápas. Ale v poslední minutě, když prohrávali o 2 body, dostal Tim Duncan míč na kůlu, otočil se na střed a vystřelil s háčkem, minul a pak získal vlastní odražený míč a znovu ho minul. Když běžel zpět do obrany, přetáhl si dres přes obličej a pak ze vzteku udeřil do tvrdého dřeva. Nikdy předtím jsem ho neviděl projevit takové emoce. Tato prohra však připravila odvetnou sérii v následující sezóně, kdy si Spurs poradili s Heat v pěti, protože Kawhi byl MVP finále. Kdyby měl v roce 2013 větší roli, možná by to dopadlo jinak.

2. 1994 ECF Pacers-Knicks

Jordan byl mimo ligu. Moji Knicks právě porazili Bulls s Pippenem jako novým tahounem. Chystala se nová Champion korunka. Reggie Miller byl v New Yorku padouch, 1000x víc než Trae Young v dnešní době. Pacers si vynutili sedmý zápas, který se hrál v Madison Square Garden a jehož vítěz postoupil do finále, kde se utkal s nejužitečnějším hráčem ligy Hakeemem Olajuwonem. Patrick Ewingovi se vždycky vyčítá, že nevyhrál, ale v tomto zápase se zvedl, protože nastřílel 24 bodů a výhru zpečetil smečí po chybě Johna Starkse. Knicks vyhráli 88:84 a když zazněla siréna, Ewing procházel podél postranní čáry a mával rukama divákům. Tento okamžik byl pro nás tak důležitý a měli jsme pocit, že jsme vyhráli všechno. A nebýt Hakeemsových konečků prstů, Starks by tu trojku v šestém zápase v Garden dal. Představte si, o kolik větší legendou by se stal. Jeho dres by visel na věži, což by měl.

1. 2016 Finále NBA Cavs - Warriors

Ano, je to tady. Nejlepší sedmý zápas, jaký jsem kdy viděl. Bylo v něm všechno, odveta finále z roku 2015, historický návrat Cavaliers po prohře 1:3 a dvě největší hvězdy ligy stojící proti sobě v podobě Stepha a LeBrona. A v závěru zápasu se žádnému týmu nepodařilo skórovat, protože LeBron skvěle stíhal blokovat Iguodalu a Kyrie pak trojkou z kroku přinesl Cleveland svůj první titul.

Doufejme, že se do tohoto seznamu dostane i dnešní večer.