MINU VIIS PARIMAT - 7. MÄNGU

Täna õhtul on käes parim asi, mis meil NBAga on, Game 7. Vähe on asju, mida ma rohkem naudin kui neid, sest mõlema meeskonna jaoks on tegemist "tee või sure" ja iga mängupunkt on oluline. Kuna kõik loevad Celtics'i välja, võitsid nad kolm mängu järjest, et sundida 7. mängu. Kodus. Täna õhtul võidakse teha ajalugu. Siin on nimekiri minu lemmik 7. mängust, mida ma olen näinud. Mitte parimad, aga minu lemmikud.

5. 2000 WCF Blazers-Lakers

Üks ikoonilisemaid mänge üldse. Me kõik oleme näinud seda mängu, kus Kobe sõidab Pippenist mööda ja viskab palli Shaqile pärast seda, kui ta on 4. veerandisse jõudes 15 punktiga kaotusseisus. See mäng muutis NBA-d igaveseks. Kui Blazers oleks vastu pidanud ja võitnud, siis poleks nad kuidagi Pacersi vastu finaali võitnud. See Portlandi meeskond oli laotud. Ja see topeltmeeskonna skeem Brian Shaw'd maha jätta oli halvim idee, mis neil võis olla, sest ta viskas paar kolmest neljanda perioodi avamiseks. Kui Lakers oleks kodus 7. mängus ära põrunud, oleks nad ilmselt pärast 4 aastat Shaq-Kobe'i äraolemist meeskonda lõhkunud.

4. 1998 ECF Pacers-Bulls

Me kõik nägime The Last Dance'i ja seda, kuidas Pacers oli üks kahest meeskonnast, kes viis Jordan juhitud Bullsi 7. mängu. Ja nad olid tõesti lähedal sellele, et neid võita ja lõpetada Jordani jooks konverentsifinaali kaotusega, selle suure finaalivõidu asemel kaks nädalat hiljem Jazzi vastu. Ja kui poleks olnud Toni Kukoc, oleks see ilmselt just nii olnud. Kukoc oli 14 punktiga kolmandal veerandil ja lõpetas 21 punktiga pingilt 88-83 võiduga, et pääseda kolmandat korda järjest finaali.

3. 2013. aasta NBA finaalid Spurs-Heat

Pärast seda, kui Ray Allen tegi selle hullumeelse kolmese, et sundida OT-d ja seejärel võita 6. mäng pärast seda, kui turvamehed olid juba alustanud köite välja toomist, et sulgeda plats, ei suutnud ma ette kujutada, et Spurs kaotaks 7. mängu. Aga viimasel minutil, kui nad olid 2 punktiga taga, sai Tim Duncan palli posti, pöördus keskele ja püüdis konksu, jättis selle vahele ning sai seejärel oma tagasilöögi ja jättis selle jälle vahele. Kui ta kaitsesse tagasi jooksis, tõmbas ta oma trikoo üle näo ja siis lõi ta vihast kõvasti vastu kõvapuud. Ma ei ole kunagi varem näinud teda selliseid emotsioone näitamas. See kaotus pani paika revanšiseeria järgmisel hooajal, kui Spurs alistas Heat'i viies mängus, sest Kawhi oli finaalide MVP. Kui tal oleks 2013. aastal olnud suurem roll, oleks ehk tulemus olnud teistsugune.

2. 1994 ECF Pacers-Knicks

Jordan oli liigast väljas. Minu Knicks oli just võitnud Bullsi, kus Pippen oli uus go-to guy. Uus Champion pidi olema kroonitud. Reggie Miller oli New Yorgis kurikael, 1000x korda rohkem kui Trae Young praegu. Pacers sundis 7. mängu ja see toimus Madison Square Gardenis, mille võitja pääses finaali, et kohtuda liiga MVP Hakeem Olajuwoniga. Patrick Ewingile heidetakse alati ette, et ta ei võida, kuid selles mängus astus ta üles, sest ta viskas 24 punkti, et kinnitada võit John Starks'i vahelejäämise järel sooritatud put back slamiga. Knicks võitis 88-84 ja kui helisignaal kõlas, kõndis Ewing mööda väljakupoolt ja lehvitas rahvale käega. See hetk oli meie jaoks nii suur ja tundus, et me võitsime kõik. Ja kui Hakeemi sõrmeotsad poleks olnud, oleks Starks selle kolmese 6. mängus Gardenis ära visanud. Kujutage ette, kui palju suurem legend ta oleks olnud. Tema särgis oleks olnud pilvelaudadel, nagu ta peakski olema.

1. 2016. aasta NBA finaalid Cavs-Warriors

Jah, see on see. Suurim Game 7, mida ma olen näinud. Selles oli kõik olemas, 2015. aasta finaalide kordusmäng, Cavaliersi ajalooline tagasitulek pärast 1-3 kaotusseisu jäämist ning liigas seisavad vastamisi kaks suurimat staari Steph ja LeBron. Ja lõpus ei suutnud ükski meeskond skoorida, kui LeBronil oli see suurepärane Iguodala blokeerimine ja seejärel Kyrie viskas sammu tagasi kolmese, mis tõi Cleveland oma esimese tiitli.

Loodame, et ka täna õhtu jõuab sellesse nimekirja.