MOJA NAJLEPSZA PIĄTKA - MECZ NR 7

Dziś wieczorem nadszedł czas na najlepszą rzecz, jaką mamy w NBA, Game 7. Niewiele jest rzeczy, które lubię bardziej od nich, ponieważ dla obu drużyn jest to walka na śmierć i życie, a każde posiadanie ma znaczenie. Kiedy wszyscy liczyli, że Celtics odpadną, wygrali trzy mecze z rzędu, aby wymusić Game 7. U siebie. Dziś w nocy może przejść do historii. Oto lista moich ulubionych Game 7, które widziałem. Nie najlepszych, ale moich ulubionych.

5. 2000 WCF Blazers-Lakers

Jeden z najbardziej kultowych meczów w historii. Wszyscy widzieliśmy zagranie, w którym Kobe przejeżdża obok Pippena i rzuca lobem do Shaqa po szturmie po przegrywaniu o 15 w 4. kwarcie. Ten run zmienił NBA na zawsze. Jeśli Blazers utrzymaliby się i wygrali, nie ma możliwości, by nie wygrali Finałów z Pacers. Drużyna z Portland była w formie. A ten schemat podwójnego zespołu, aby opuścić Briana Shawa, był najgorszym pomysłem, jaki mogli mieć, ponieważ rzucił kilka trójek na otwarcie czwartej kwarty. Jeśli Lakers zostaliby odbici w Game 7 u siebie, prawdopodobnie rozbiliby drużynę po 4 latach przerwy od Shaq-Kobe.

4. 1998 ECF Pacers-Bulls

Wszyscy widzieliśmy "Ostatni Taniec" i to, jak Pacers byli jedną z dwóch drużyn, które doprowadziły Jordan Bulls do Game 7. Byli naprawdę blisko pokonania ich i zakończenia runu Jordana przegraną w Finałach Konferencji, zamiast wspaniałego zwycięstwa w Finałach z Jazz dwa tygodnie później. I gdyby nie Toni Kukoc, prawdopodobnie tak właśnie by się stało. Kukoc miał 14 punktów w 3 kwarcie i skończył z 21 punktami z ławki w zwycięstwie 88-83, aby awansować do swoich trzecich Finałów z rzędu.

3. finały NBA 2013 Spurs - Heat

Po tym, jak Ray Allen trafił szaloną trójkę, by wymusić OT, a następnie wygrać Game 6 po tym, jak ochrona zaczęła już wyciągać liny, by odgrodzić parkiet, nie mogłem sobie wyobrazić, że Spurs przegrają Game 7. Ale w ostatniej minucie, gdy przegrywali 2 punktami, Tim Duncan dostał piłkę na słupku, obrócił się do środka i popędził po rzut hakiem, spudłował, a następnie zebrał własną zbiórkę i ponownie spudłował. Kiedy wracał do obrony, naciągnął koszulkę na twarz, a następnie uderzył w twarde drewno ze złości. Nigdy wcześniej nie widziałem u niego takich emocji. Ta przegrana ustawiła serię rewanżową w następnym sezonie, kiedy Spurs zajęli się Heat w 5, a Kawhi był MVP Finałów. Gdyby miał większą rolę w 2013 roku, być może wynik byłby inny.

2. 1994 ECF Pacers-Knicks

Jordan był poza ligą. Moi Knicks właśnie pokonali Bulls z Pippenem jako nowym rozgrywającym. Nowy Champion miał zostać ukoronowany. Reggie Miller był czarnym charakterem w Nowym Jorku, 1000 razy bardziej niż Trae Young w dzisiejszych czasach. Pacers wymusili Game 7, który odbył się w Madison Square Garden, a zwycięzca przeszedł do Finałów, aby zmierzyć się z MVP ligi Hakeemem Olajuwonem. Patrick Ewingowi zawsze obrywa się za brak zwycięstwa, ale w tym meczu dał z siebie wszystko, zdobywając 24 punkty i pieczętując wygraną wsadem po niecelnym rzucie Johna Starksa. Knicks wygrali 88-84, a gdy zabrzmiała syrena, Ewing szedł wzdłuż linii bocznej, machając rękami do tłumu. Ten moment był dla nas bardzo ważny i czuliśmy się, jakbyśmy wygrali wszystko. I gdyby nie opuszki palców Hakeema, Starks trafiłby tę trójkę w Game 6, w Ogródku. Wyobraź sobie, o ile bardziej byłby legendą. Jego koszulka byłaby na trybunach, a powinna.

1. finały NBA 2016 Cavs-Warriors

Tak, to jest to. Najwspanialszy Game 7 jaki widziałem. Było w nim wszystko - rewanż za Finały 2015, historyczny powrót Cavaliers po 1-3 i dwie największe gwiazdy ligi w osobach Stepha i LeBrona. W końcówce żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć punktów, ponieważ LeBron miał świetny blok na Iguodali, a następnie Kyrie rzucił trójkę, która przyniosła Cleveland ich pierwszy tytuł.

Miejmy nadzieję, że dzisiejsza noc również znajdzie się na tej liście.