MOJA PÄTICA NAJLEPŠÍCH ZÁPASOV - ZÁPAS Č. 7

Dnes večer je čas na to najlepšie, čo v NBA máme, na siedmy zápas. Je len málo vecí, ktoré ma tešia viac ako ony, pretože pre oba tímy je to "do or die" a záleží na každom držaní lopty. Keď už všetci počítali s Celtics, vyhrali tri zápasy v rade a vynútili si siedmy zápas. Doma. Dnes večer sa môže písať história. Tu je zoznam mojich obľúbených siedmych zápasov, ktoré som videl. Nie najlepšie, ale moje obľúbené.

5. 2000 WCF Blazers-Lakers

Jeden z najikonickejších zápasov vôbec. Všetci sme videli hru, v ktorej Kobe prejde okolo Pippena a hodí lob Shaqovi po tom, čo sa vrátil do zápasu po tom, čo vo 4. štvrtine prehrával o 15 bodov. Tento beh navždy zmenil NBA. Ak by Blazers vydržali a vyhrali, neexistuje možnosť, že by nevyhrali finále proti Pacers. Ten portlandský tím bol nabitý. A tá schéma zdvojeného tímu, ktorý nechal Briana Shawa, bol ten najhorší nápad, aký mohli mať, keďže na začiatku štvrtej časti vypustil niekoľko trojok. Ak by Lakers v siedmom zápase doma odskočili, pravdepodobne by sa im po 4 rokoch od Shaqa-Kobeho rozpadol tím.

4. 1998 ECF Pacers - Bulls

Všetci sme videli Posledný tanec a to, ako Pacers boli jedným z dvoch tímov, ktoré dostali Bulls pod vedením Jordan do siedmeho zápasu. A boli naozaj blízko k tomu, aby ich porazili a ukončili Jordanovu sériu prehrou vo finále konferencie namiesto toho, aby o dva týždne neskôr dosiahli skvelé finálové víťazstvo proti Jazz. A nebyť Toniho Kukoča, pravdepodobne by to bolo práve tak. Kukoc mal 14-bodovú tretiu štvrtinu a skončil s 21 bodmi z lavičky pri víťazstve 88:83 a postupe do tretieho finále v rade.

3. finále NBA 2013 Spurs - Heat

Po tom, čo Ray Allen strelil tú šialenú trojku, aby si vynútil predĺženie, a potom vyhral šiesty zápas po tom, čo ochranka už začala vyťahovať laná, aby uzavrela palubovku, som si nevedel predstaviť, že by Spurs prehrali siedmy zápas. Ale v poslednej minúte, keď prehrávali o 2 body, dostal Tim Duncan loptu na kôš, otočil sa na stred a vystrelil s hákom, minul a potom získal vlastný doskok a opäť minul. Keď sa rozbehol späť do obrany, potiahol si dres cez tvár a potom zo zlosti udrel do tvrdého dreva. Nikdy predtým som ho nevidel prejaviť takéto emócie. Táto prehra však pripravila odvetnú sériu v nasledujúcej sezóne, keď si Spurs poradili s Heat v piatich zápasoch, keďže Kawhi bol MVP finále. Keby mal v roku 2013 väčšiu úlohu, možno by bol výsledok iný.

2. 1994 ECF Pacers-Knicks

Jordan bol mimo ligy. Moji Knicks práve porazili Bulls s Pippenom ako novým hráčom do poľa. Chystala sa nová Champion korunka. Reggie Miller bol v New Yorku zloduch, 1000x viac ako Trae Young v súčasnosti. Pacers si vynútili siedmy zápas, ktorý sa hral v Madison Square Garden a ktorého víťaz postúpil do finále, kde sa stretol s najužitočnejším hráčom ligy Hakeemom Olajuwonom. Patrick Ewingovi sa vždy vyčíta, že nevyhráva, ale v tomto zápase sa posilnil, keď zaznamenal 24 bodov a víťazstvo spečatil smečom po chybe Johna Starksa. Knicks vyhrali 88:84 a keď zaznela siréna, Ewing kráčal popri postrannej čiare a mával rukami divákom. Tento moment bol pre nás taký veľký a mali sme pocit, že sme vyhrali všetko. A nebyť Hakeemsových prstov, Starks by tú trojku v šiestom zápase v Garden dal. Predstavte si, o koľko väčšou legendou by sa stal. Jeho dres by visel na vežiach, čo by aj mal.

1. 2016 Finále NBA Cavs - Warriors

Áno, je to tu. Najlepší siedmy zápas, aký som videl. Bolo v ňom všetko, odveta finále z roku 2015, historický návrat Cavaliers po prehre 1:3 a dve najväčšie hviezdy ligy v podaní Stepha a LeBrona. A v závere zápasu sa žiadnemu tímu nepodarilo skórovať, pretože LeBron skvelo zblokoval Iguodalu a Kyrie potom trojkou z kroku priniesol Cleveland svoj prvý titul.

Dúfajme, že sa dnes večer podarí dostať aj do tohto zoznamu.