SOLETEAM - LIDINGÖ GNB

Izven sezone ni. Odkar je pred nekaj leti na sceno stopil 3X3 in košarkarsko sezono podaljšal za vse leto. In čeprav scena na Švedskem ni tako velika kot v drugih državah, vsako leto raste. Prejšnji teden se je v Stockholmu začela švedska turneja za leto 2023.

Švedska zveza je skupaj s sponzorji pripravila odličen dogodek na legendarnem štadionu Stockholms Stadion, kjer so leta 1912 potekale poletne olimpijske igre. Ker živim v bližini, sem se mimo tega stadiona vozil vse svoje odraščanje, vendar sem bil tam le morda 10-15-krat. Na eni nogometni tekmi, nekaj prireditvah in seveda na turneji Michaela Jacksona Dangerous Tour leta 1992. Ta stadion je star in zelo poseben ter je bil odlično prizorišče za turnejo 3X3.

Naš Soleteam iz Lidingöja "Guns N' Buckets" je sodeloval na tem dogodku in z lahkoto zmagal v skupinskem delu, nato pa se je v polfinalu pomeril z ekipo Nocco z nekaterimi odličnimi igralci 3x3 v glavnih vlogah. Po težki fizični igri je ekipa GNB zmagala in se uvrstila v finale proti zmagovalcu med dvema odličnima ekipama 3x3, ki sem ju videl na bolj ali manj vseh dogodkih, na katerih sem bil zadnjih nekaj let, Men In Black in Supercool Laget. Moji favoriti za zmago so bili Men In Black, vendar Supercoola Laget vedno konča v finalu, saj imajo enega zelo učinkovitega igralca. Ne da bi se spravljal na Jokića, ampak slišal sem vsaj 4 druge fante, ki so rekli: "On je kot njihov Jokić, vse gre prek njega..."

Če niste seznanjeni s tem, kako se igra 3x3, se igra 10 minut ali prva ekipa do 21. Ko sem gledal vse več teh turnirjev, sem vse bolj razumel koncept živeti s trojko ali umreti s trojko. Če imaš 4 točke 4 minute pred koncem redne tekme, imaš na voljo celo večnost časa, da se ustaviš in dosežeš zadetek. Na tekmi 3x3 pa je ob zaostanku 16:12 treba narediti ali umreti, in takrat začne igrati trojka. V finalu nobena od ekip ne bi dosegla 21 točk, zato so naši fantje po 10 minutah obstali kot prvaki turneje.

To bo odlično poletje z veliko košarke 3x3.