MOJIH PET NAJBOLJŠIH TEKEM - SEDMA TEKMA

Nocoj je čas za najboljšo stvar v ligi NBA, sedmo tekmo. Le malo stvari mi je bolj všeč kot te, saj je za obe ekipi vseeno, ali se bo zgodilo kaj dobrega ali slabega, in vsaka igra je pomembna. Ko so vsi računali, da bodo Celticsi izpadli, so zmagali trikrat zapored in izsilili sedmo tekmo. Doma. Nocoj bi se lahko pisala zgodovina. Tukaj je seznam mojih najljubših sedmih tekem, ki sem jih videl. Ne najboljše, ampak moje najljubše.

5. 2000 WCF Blazers-Lakers

Ena najbolj kultnih tekem doslej. Vsi smo videli igro, v kateri Kobe pelje mimo Pippena in vrže lob Shaqu, ko se je po zaostanku 15 točk v 4. četrtini vrnil v igro. Ta serija je za vedno spremenila NBA. Če bi Blazersi zdržali in zmagali, ne bi mogli zmagati v finalu proti Pacersom. Ta ekipa Portlanda je bila zelo močna. In ta shema dvojne ekipe, ki je pustila Briana Shawa, je bila najslabša možna zamisel, saj je na začetku četrte četrtine zadel nekaj trojk. Če bi Lakersi na sedmi tekmi doma izpadli, bi verjetno po štirih letih brez Shaqa in Kobeja razbili ekipo.

4. 1998 ECF Pacers-Bulls

Vsi smo videli Zadnji ples in kako so bili Pacersi ena od dveh ekip, ki so na sedmi tekmi ugnali Bullse pod vodstvom Jordan. In res so bili blizu, da bi jih premagali in končali Jordanovo serijo s porazom v konferenčnem finalu namesto z veliko finalno zmago proti Jazzom dva tedna pozneje. In če ne bi bilo Tonija Kukoča, bi se verjetno zgodilo prav to. Kukoc je v tretji četrtini dosegel 14 točk, na koncu pa z 21 točkami s klopi poskrbel za zmago z 88:83 in napredovanje v tretji zaporedni finale.

3. finale NBA 2013 Spurs-Heat

Potem ko je Ray Allen s trojko izsilil podaljšek in nato zmagal na šesti tekmi, ko je varnostna služba že začela prinašati vrvi, da bi zaprla parket, si nisem mogel predstavljati, da bi Ostroge izgubile sedmo tekmo. Toda v zadnji minuti, ko so zaostajali za 2 točki, je Tim Duncan dobil žogo na mestu, se obrnil na sredino in si priigral met s kljukico, ga zgrešil, nato pa dobil svoj odbiti met in ga spet zgrešil. Ko je stekel nazaj v obrambo, si je dres potegnil čez obraz, nato pa iz jeze udaril po trdem lesu. Takšnih čustev pri njem še nisem videl. Ta poraz je pripravil maščevalno serijo v naslednji sezoni, ko so Ostroge v petih tekmah ugnale Heat, Kawhi pa je bil MVP finala. Če bi imel leta 2013 večjo vlogo, bi bil izid morda drugačen.

2. 1994 ECF Pacers-Knicks

Jordan je bil odsoten iz lige. Moji Knicksi so pravkar premagali Bullse s Pippenom kot novim igralcem. Na naslovu Champion je bila napovedana nova krona. Reggie Miller je bil v New Yorku zlobnež, 1000-krat bolj kot Trae Young v današnjih dneh. Pacersi so izsilili sedmo tekmo, ki je bila v Madison Square Gardnu, zmagovalec pa se je uvrstil v finale, kjer se je pomeril z MVP-jem lige Hakeemom Olajuwonom. Patrick Ewing je vedno deležen kritik, ker ne zmaga, vendar je na tej tekmi stopil v ospredje, saj je dosegel 24 točk in zapečatil zmago s polaganjem po zgrešenem metu Johna Starksa. Knicksi so zmagali z 88:84 in ko se je oglasil pisk sirene, je Ewing hodil ob robu igrišča in mahal z rokami publiki. Ta trenutek je bil za nas tako pomemben in zdelo se nam je, da smo osvojili vse. In če ne bi bilo Hakeemsovih prstov, bi Starks zadel trojko na šesti tekmi v Gardnu. Predstavljajte si, koliko večja legenda bi bil. Njegov dres bi visel v glavah, kar bi tudi moral.

1. finale NBA 2016 Cavs-Warriors

Da, to je to. Najboljša sedma tekma, kar sem jih videl. V njej je bilo vse: ponovitev finala iz leta 2015, zgodovinska vrnitev Cavaliersov po zaostanku z 1:3 in soočenje dveh največjih zvezdnikov lige, Stepha in LeBrona. V končnici nobena ekipa ni mogla doseči zadetka, saj je LeBron odlično blokiral Iguodalo, nato pa je Kyrie s trojko s korakom nazaj Cleveland prinesel prvi naslov.

Upajmo, da se bo tudi nocoj uvrstil na ta seznam.